İYK 2016 Yat Trofesi Ödül Töreni ve 56. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışları ödül töreni gerçekleştirildi.

 

SureBox CMS - a big picture

 

 İYK 2016 Yat Trofesi Ödül Töreni ve 56. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışları ödül töreni gerçekleştirildi.


        İstanbul Yelken Kulübü’nün 2016 yılında gerçekleştirdiği yat yarışlarından olan; 56. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışı, 9. Yıl Atatürk Moda’da Yat Yarışı, Heybeliada 1773 Yat Yarışı, Özcan Özyemişçi Yat Yarışı, 64. Yıl Altın Kilit Kupası Yat Yarışı ve İstanbul Yelken Kulübü 2016 Yat Trofesi ödülleri, 06 Ocak Cuma akşamı, İstanbul Yelken Kulübü Lokalinde hazırlanan kokteyl eşliğinde sahiplerini buldu…

Olumsuz hava koşulları uyarılarına rağmen, salonu boş bırakmayan yat ekipleri ve davetliler keyifli bir akşam geçirdiler…

Tören, İstanbul Yelken Kulübü Sportif Direktörü Yalçın Gürkan’ın açılış konuşması ve İstanbul Yelken Kulübü Komodoru Ahmet Saruhan’ın Hoşgeldiniz konuşması ile başladı… Ardından 2016 yılında İstanbul Yelken Kulübü Yarışlarında görev yapan tüm hakemlere İstanbul Yelken Kulübü Viskomodoru Yavuz Dinar tarafından özel plaketler armağan edildi.

İlk Ödüller, 56. Yıl Donanma Kupası’na aitti. En İyi Düzeltilmiş Zamanı yapan Yat ödülü Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Şükrü Korlu tarafından Arçelik Alize/Sinan Sümer Ekibine takdim edildi.

İlk Bitiren Yat ödülü ise İYK Komodoru Ahmet Saruhan takdimiyle Korza/Gürhan Tüker ekibinin oldu.

Donanma Kupası ödüllerinin hemen ardından Donanma Kupasında görev yapan hakemlerimiz özel anı plaketleriyle onurlandırıldı. Plaket takdimini İYK Viskomodoru Engiz Deniz yaptı.

İYK Komodoru Ahmet Saruhan geçmiş dönem TYF Başkanı Serhat Belli ve yeni dönem TYF Başkanı Özlem Akdurak’a plaket takdim etti ve beraber fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Sırasıyla 9. Yıl Atatürk Moda’da Yat Yarışı, Heybeliada 1773 Yat Yarışı, Özcan Özyemişçi Yat Yarışı, 64. Yıl Altın Kilit Kupası Yat Yarışlarının ödülleri dağıtıldı. Gecede yüzü aşkın sayıda ödül dağıtıldı.


2016 Yılında Yat Yarışlarında dereceye girip ödül alan ekip isimleri için lütfen tıklayınız…


 

9. Yıl Atatürk Moda’da Yat Yarışı Ödül Listesi 
64.Yıl Altınkilit Kupası Yat Yarışı Ödül Listesi 
2016 Yat Trofesi Ödül Listesi  
Donanma Kupası Ödül Listesi
Heybeliada 1773 Kupası Ödül Listesi
Özcan Özyemişçi Kupası Ödül Listesi

 

 2016 Yılının en başarılı yelken takımlarına gelince; İYK 2016 Yat Trofesi kazananları olarak gecenin son ve en büyük ödüllerini alan ekiplerimiz ise şöyle;


Gezgin Sınıfı : Target / Turgut Baran

IRC 4 : Beko Alize / Hüseyin Akça

IRC 3 : Bener Yelken Takımı Falcon / Erim Bener

IRC 2 : Arçelik Alize / Sinan Sümer

IRC 1 : One Sails AG Sailing Team / Yusuf Erce Demirtaş

IRC 0 : Enka Cheese / Levent Peynirci


Tören kapanışında, bir İYK geleneği haline gelen ve 65 Yıldır devam eden, geleneksel zincire 65. Kilit ilavesi töreni yapıldı. İYK ile yaşıt olan bu zincire, Kuzey Deniz Saha Komutanı Sn. Koramiral Şükrü Korlu ve İYK Komodoru Sn. Ahmet Saruhan birlikte kilit eklediler.

SureBox CMS - a big picture

 

SureBox CMS - a big picture
SureBox CMS - a big picture

 

Paylaş