Haberler

İstanbul Yelken Kulübü


SureBox - Sample 1 for three columns

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kupası

Yelken Yarışları

Ülkemizde ve ilimizde ilk kez İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kupası yelken yarışları hareketli salma sınıflarına açık olmak üzere organize edildi.

14 Nisan 2018 günü, çok uygun rüzgar koşullarında icra edilen üç adet yarışta derece alan sporculara ödülleri aynı gün saat 18:00’de İstanbul Yelken Kulübü lokalinde geniş bir kalabalık yelken camiası ve Emniyet Teşkilatı mensubunun hazır olduğu törende verildi. Devamı >>

 

SureBox - Sample 1 for three columns

İstanbul Yelken Kulübü BIOR 2018

İYK ekibi BIOR 2018 yarışları için Bodrum'da, açılış töreni öncesinde toplu halde..

Yarışlara 3 kıtadan, 21 ülkeden 450 sporcu kati kayıt yaptırdı. (270 büyük, 180 Junior Optimistci) Böylece Türkiye'deki en kalabalık optimist yarışı bugün start alıyor,

Ekibimize başarılar diliyoruz...

SureBox - Sample 2 for three columns

KIŞ KUPASI SONUÇLANDI

TYF’nin organize ettiği Geleneksel Kış Kupası 2 yarış haftası şeklinde Fethiye’de organize edildi.

Kulübümüz, Optimist, Laser sınıfları ve 420 sınıfında bu yarışmalara geniş bir sporcu kafilesi ile katıldı.

Optimist sınıfında toplam 383, Laser sınıflarında toplam 148 ve 420 sınıfında 25 ekibin katıldığı müsabakalarda,

Laser Std sınıfında Genel klasmanda ONUR BİLGEN 2.

Laser Std sınıfında Gençler klasmanında ALP BALTALI 2.

420 Sınıfında Genel klasmanda ERİN ŞARLAK- UMUT KUTLU 3.

420 Sınıfında U17 klasmanında ERİN ŞARLAK- UMUT KUTLU 1.

420 Sınıfında U17 Bayanlar klasmanında SELİN YILMAZ- ECE ŞENER ekibi 3. almışlardır..

Derece alan sporcularımızı kutlar, tüm sporcularımıza, hocalarımıza daha başarılı Türkiye Şampiyonası yarışları dileriz.

İYK Komodorluk

SureBox - Sample 1 for three columns

Ata'yı Anma Kupası Ödül Töreni Moda Spor Kulübü'nde gerçekleştirildi.  

Laser Radial Genel kategorisinde Deniz Ali Yenigün 1.,Sava Meriç Atayer 2.,

Laser Radial Genç kategorisinde Deniz Ali Yenigün 1.,Sava Meriç Atayer 2.,

Laser 4.7 Genel Kategorisinde Beste Yabanoğlu 4.,Cansu Şerife Şen 5.,

Laser Kızlar kategorisinde Beste Yabanoğlu 1.,

Laser 4.7 Junıor kategorisinde Beste Yabanoğlu 3.'lük kupalarını kaldırdılar.

Ödül alan sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

SureBox - Sample 1 for three columns

25 Şubat 2018 Pazar günü yapılan IOM Kış Kupası sonuçlandı.  

Sonuçlara göre, sporcularımız kupalarını İstanbul Yelken Kulübü’nde aldılar.

1. Sami Efegil (GS)

2. Alican Yentür (FB)

3. Mehmet Yaşar Yücel (İYK)

SureBox - Sample 1 for three columns

Hareketli Salma Ödül Töreni 

Değerli Yelken Kulübü Yöneticileri, Sevgili Sporcular ve Sporcu Velileri,

2017 yarış sezonu Hareketli Salma Ödül Töreni 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 19:30’da İstanbul Yelken Kulübü Salonunda yapılacaktır. Törenimizde İstanbul Ligi ve Trofesi, Altınkilit Kupası, Donanma Kupası ödülleri verilecektir.

İstanbul Yelken Kulübü

Komodorluk

SureBox - Sample 1 for three columns

Hareketli Salma Ödül Töreni

Değerli Yelken Kulübü Yöneticileri, Sevgili Sporcular ve Sporcu Velileri,

2017 yarış sezonu Hareketli Salma Ödül Töreni 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 19:30’da İstanbul Yelken Kulübü Salonunda yapılacaktır. Törenimizde İstanbul Ligi ve Trofesi, Altınkilit Kupası, Donanma Kupası ödülleri verilecektir.

İstanbul Yelken Kulübü

Komodorluk

SureBox - Sample 2 for three columns

57. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışı ve İYK 2017 Yat Trofesi Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Detay için tıklayınız

SureBox - Sample 3 for three columns

İYK LASER SPORCULARIKAMPA GİDİYOR

2018 TYF Kış Kupasına hazırlık amaçlı olmak üzere İYK Laser sınıfı sporcularından:

Alp Baltalı : Laser Standart

Deniz Ali Yenigün : Laser Radial

Alp Helvacı : Laser Radial

09-16 Ocak 2018 tarihleri arasında dünyaca ünlü Hırvat Antrenör LUCA RADELIC ile Split kentinde bir kamp yapacaktır.

Komodorluk

SureBox - Sample 1 for three columns

65. YIL ALTINKİLİT KUPASI YAT YARIŞLARI

12 Kasım Pazar günü yapılmıştır. Yarış İlanına buradan ulaşabilirsiniz….

Sonuçlar

SureBox - Sample 2 for three columns

Atatürk

1881: Selanik'te doğdu.

1893: Askeri Rüştiye'ye girdi ve Kemal adını aldı.

1895: Selanik Askeri Rüştiyesi'ni bitirdi, Manastır Askeri İdadisi'ne girdi.

........ 

SureBox - Sample 3 for three columns

2017 Yat Trofesi kazanları belli oldu!

IRC 0 Birincisi - Enka Cheese

IRC 1 Birincisi - BAU Golden Toy

IRC 2 Birincisi - Logo

IRC 3 Birincisi – Bener Yelken Takımı Falcon

IRC 4 Birincisi – Yapı Kredi Alize Zigzag

Gezgin Birincisi – Target

SureBox - Sample 1 for three columns

15.YIL ISTANBUL OPTIMIST HAFTASI YARIŞLARI BAŞLADI...

Kulübümüzün geleneksel yarışlarından birisi olan "OPTI WEEK" Optimist sınıfı yarışları, dün akşam yapılan açılış töreninden sonra bugün sahne aldı.

Bu yıl ne yazıkki dış ülkeler bu yarışa itibar etmediler, komşu Yunanistandan bir sporcu yarışlara katıldı, ancak bu sporcu 2017 yılı Yunanistan Şampiyonu ve geçen hafta sona eren Avrupa Şampiyonasının da üçüncüsü. Ülkemizin önde gelen sporcuları yarışlara kayıtlarını yaptırdılar. Yazının devamı için tıklayın »

SureBox - Sample 1 for three columns

TÜRK MİLLİ EKİBİNE SEÇİLEN SPORCULARIMIZ

Optimist Sınıfı Sporcularımızdan

TANSU ERİN ŞARLAK Tayland’da 11 – 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak Dünya Şampiyonasına,

ARDA GÖRECİ Bulgaristan’ın Bourgas kentinde 30 Temmuz – 06 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’na gidecek Türk Milli ekibine seçilmişlerdir.

Sporcularımıza başarılar dileriz.

İYK Komodorluk.

SureBox - Sample 1 for three columns

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Çeşmede 16-21 Mayıs tarihleri arasında yapılan Optimist ve Laser sınıflarıyarışlarında Kulübümüz Sporcularından ALP BALTALI 2 altın, EGEHAN HAYDAROĞLU 2gümüş ve EFE GÜDER bronz madalya kazandılar. 22- 27 Mayıs tarihleri arasında ise 420-470 sınıfları sahne alacak, bu dallarda Kulübümüz 2 adet 420 ve 1 adet 470 ekibiile temsil edilecek.

SureBox - Sample 2 for three columns

İYK BAU HUAFON Bosphorus Sailing Cup (Boğaz Yarışı) Sonuçları

6 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılan İYK-BAU-HUAFON BOSPHORUS SAILING CUP Yarış Sonuçları açıklanmıştır.. Geçici sonuçlar linktedir..

2017 Trofesi Puan Tablosu

2017 Trofesi Puan Tablosu...

BAU Bosphorus Sailing Cup (Boğaz Yarışı) 

6 Mayıs 2017 Cumartesi günü icra edilmiştir..

33. Yıl Deniz Harp Okulu Kupası Yat Yarışı Yarış İlanı

İstanbul Yelken Kulübü’nün 2017 Yılında düzenleyeceği 33. Yıl Deniz Harp Okulu KupasI Yat Yarışı 30 Nisan 2017 tarihinde icra edilmiştir...

İYK İstanbul Ligi ve Trofesi Yarış İlanı Yayınlandı

İstanbul Yelken Kulübü’nün 2017 Yılında düzenleyeceği İstanbul Ligi ve Trofesi yarışlarının Birinci Ayağı, 22-23 Nisan 2017 tarihlerinde icra edilmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Açık Büfe Kahvaltısı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Açık Büfe Kahvaltısı gerçekleşmiştir...

Çeşme’de yapılan TYF Türkiye Şampiyonaları sona erdi.

Çeşme’de gerçekleştirilen Optimist, Laser4.7, LaserRadial sınıfları ve 420, 470, Pirat, Finn, RS-X, RS-One, Techno293 sınıflarındaki Türkiye Şampiyonaları sona erdi...

Çeşme’de Türkiye Şampiyonaları’nda Optimist ve Laser Sınıfları sahne alıyor!

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2017 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Optimist ve Laser "Türkiye Şampiyonası" Yelken Yarışları 28 Mart - 02 Nisan 2017 tarihleri arasında, Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde Çeşme İZMİR’de başladı…

SureBox - Sample 1 for three columns

Ali Rıza Mete

Bugün Türk Yelkenciliğine büyük hizmetler vermiş, Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü'nün Hamisi Müstesna İnsan Ali Rıza Mete Beyefendinin ölüm yıldönümündür.

Kendisini birkez daha rahmetle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

İstanbul Yelken Kulübü

SureBox - Sample 1 for three columns

Laser 4.7 Sporcumuz; Ege Dündar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecektir!

Sporcumuz Ege Dündar, 15-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Murcia-İspanya’da gerçekleştirilecek olan Laser 4.7 Avrupa Şampiyonası’na katılarak ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecektir. Sporcumuza ve Milli Takımımıza başarılar dileriz.

İstanbul Yelken Kulübü

SureBox - Sample 1 for three columns

Laser 4.7 Sporcumuz Ege Dündar Atina Eurolymp'de 5. oldu  

6-12 Mart 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Atina Eurolymp Week’te Laser 4.7 Erkekler Klasmanında 54 sporcu arasında, Sporcularımızdan Ege Dündar 5. Olarak Ülkemize geri dönmüştür...